Türkiye Bosna Sancak Derneği, Afet Bölgesinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Bosna Sancak Derneği, Gaziantep, Hatay ve Adana’ya giderek depremzedelerle bir araya geldi.
Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Dernek Yönetim kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının yanı sıra 21.Dönem Milletvekili Bahri Sipahi, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Licina ve eski yönetici Şevki Balota, Gaziantep, Hatay ve Adana’ya giderek afet bölgesindeki vatandaşlar ve yetkililerle buluştu.

bosna sancak afet bo SdvM


GAZİANTEP’E OKUL PROJESİ GÖRÜŞÜLDÜ
Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak Afet Bölgesi ziyaretlerinin ilk günü kapsamında Gaziantep’in İslahiye İlçesinde İslahiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Can Ekmen, İslahiye İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çetin, Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı Eğitim ve Yüksek Öğretim Daire Başkanı Adem Karabıyık ile İslahiye Kaymakamlığında yapılan istişareler sonucu Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak yaptırılacak 16 derslikli okul projesi için alan ziyaretleri gerçekleştirdi.

HATAY’DA İBB KOORDİNASYON MERKEZİ ZİYARET EDİLDİ
Türkiye Bosna Sancak Derneği’nin ikinci durağı ise İBB İtfaiye Daire Başkanı, Dernek üyesi ve Hatay İBB Afet Kordinasyon Merkezi sorumlusu Remzi Albayrak oldu. Hatay’da yapılan ve yapılacak olan pek çok faaliyet hakkında bilgi ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Dernek yönetimi, İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak’ı misafirperverliklerinden ve Hatay’da göstermiş oldukları özverili çalışmadan dolayı tebrik ett.

102 KONTEYNERLİK EV MAHALLESİ’NE ZİYARET
Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak Afet Bölgesi ziyaretlerinin ikinci günü kapsamında ilk durak 102 Konteyner evi, 1 tam techizatlı soğutmalı aşevi ve 10 tonluk kileri bulunan % 80’nin engelli depremzedelerin kullandığı ‘Türkiye Bosna Sancak Derneği Konteyner Mahallesi’ oldu. Dernek yönetimi, derneğin kurduğu yaşam alanında hayatlarını devam ettiren depremzede vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu ve ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı.
Öncesinde yapılan istişareler sonucu bizzat Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının yanı sıra 21. Dönem Milletvekili Bahri Sipahi, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Licina birlikteliğinde bizzat bölgede bulunarak Konteyner Mahallesi’ndeki çocuklara oyuncak ve yiyecek, depremzede vatandaşlara hijyenik malzeme yardımında bulunuldu. Dernek Başkanı Muhammed Bayraktar, “Gerçekleştirdiğimiz ‘Türkiye Bosna Sancak Derneği Mahallesi’ projemiz kapsamında destek olan sevgili halkımız, üyelerimiz ve kıymetli dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

ADANA’DAKİ KARDEŞ DERNEĞE ZİYARET

Türkiye Bosna Sancak Derneği olarak Afet Bölgesi ziyaretlerinin ikinci günü kapsamında ikinci durağı kardeş dernek Adana Bosna Sancak Derneği oldu.
Ülkemizi derin üzüntüye boğan deprem afetinde 9 yakınını kaybeden kardeş Dernek Başkanı Kasım Gül ve Yönetim Kuruluna, Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, Dernek Yönetim kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarının yanı sıra İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, 21.Dönem Milletvekili Bahri Sipahi, Yıldırım Mahallesi Muhtarı Adnan Licina ve Eski Yönetici Şevki Balota taziye ziyaretinde bulundu. Akabinde Bosnalı Salih Efendi tarafından 1939 yılında yaptırılan Salih Efendi Camisi ve Srebrenica Boşnak Soykırım Anıtı ziyaret edildi.

SANCAKTAR: ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Deprem bölgelerini ziyaret ederek hem kurdukları konteyner kenti hem de yapılan çalışmaları yerinde gördüklerini belirten Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar, “Gerçekten yüzyılın felaketinde de öte bir afet yaşandığını deprem bölgelerine gittiğimizde gözlerimizle gördük. Hz. İbrahim’e su taşıyan karınca misali bizler de elimizden ne geliyorsa yapacağız. Dernek olarak depremin ilk gününden itibaren halkımızın yaralarına bir nebze de olsun merhem olmak adına elimizden ne geliyorsa yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bizler sıcacık evlerimizde otururken onların kış şartları altında yaşam sürdürmelerine gönlümüz razı olmaz. Özellikle yüzde 80’i engelli olan insanların konteyner mahallemizde kalan depremzedelerin bizlere dualarını duyunca ‘bu insanlar için ne yapsak azdır’ dedik. Bugüne kadar elimizden ne geldiyse bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bizlere destek olan hayırseverlere, dernek üyelerimize ve halkımıza teşekkür ederim. Depremlerde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.

GENÇLERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE ZİYARET
Türkiye Bosna Sancak Derneği Gençlik Kolu, geleneksel hale getirdikleri 18 Mart Çanakkale Zaferi kapsamında Çanakkale Şehitlikleri ziyaretini bu yıl da gerçekleştirdi.
Dernekten yapılan açıklamada, “Çanakkale Zaferimizi kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” denildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir