Hasan MUTLU

Bayrampaşa’da Anadolu kadınları anısına etkinlik düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Bayrampaşa Belediyesi ile Vizyoner Kadınlar Derneği tarafından “Anadolu Kadınları Teşkilatı Baciyan-ı Rum Yansımaları” etkinliği düzenlendi.

Organizasyona ; Bayrampaşa Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Yaşar Kaba ve Teşkilatı ,MHP Cumhur İttifakı Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Tarık Buğra Özgecan , İyi Kalpler Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Sayın Adem DİŞÇİ ve Yönetimi , Bayrampaşa Tv İlyas Çağlayan ve Ekibi katıldı.

Tarihten günümüze kapılarını, sofralarını, yüreklerini tüm insanlığa açan kadınların anısına hazırlanan “Anadolu Kadınları Teşkilatı Baciyan-ı Rum Yansımaları” etkinliği Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi’nde Bayrampaşa Belediyesi ile Vizyoner Kadınlar Derneği tarafından düzenlendi. Gerçekleşen etkinlikte Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversite Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ahsen Turan birer konuşma yaptı.

“Köklerimizi, tarihimizi bilmeden geleceğe yön vermeyiz”

Vizyoner Kadınlar Derneği Başkanı Gülçin Mete, günün anlamına değinerek, “Bizler Vizyoner Kadınlar Derneği olarak, Anadolu kadınları teşkilatı Baciyan-ı Rum kelime itibarı ile Anadolu bacıları anma programı tertipledik. Bu akşam burada Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Kırpık ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversite Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ahsen Turan bizlere konuşma yapacaklar. Bu programın ilkini düzenliyoruz ve düzlemeye de devam edeceğiz. Köklerimizi, tarihimizi bilmeden geleceğe yön veremeyiz. Onun için biz kadın kuruluşları olarak, öncelikle köklerimizi öğrenmemiz gerekir diyoruz. Anadolu kadınları alp yapısı itibariyle, gerektiğinde cephede mücadele etmiş, gerektiğinde ekonomik, gerektiğinde kültürel, sosyal alanlarda bir nevi kültür merkezi görevi görmüştür. Bizler de günümüz Baciyan-ı Rumları olarak aynı görevleri üstleniyor ve çalışmalara devam ediyoruz“ dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz