Hasan MUTLU

Murat Kurum: Bayrampaşa Hali’ni baştan aşağı yenileyeceğiz… Video Haber

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti. Murat Kurum, 1 Nisan itibariyle Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nde de çalışmaların başlayacağını söyledi

Murat Kurum: Bayrampaşa Hali’ni baştan aşağı yenileyeceğiz

AK Parti  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ni ziyaret etti. Esnafla bir araya gelerek taleplerini dinleyen Kurum, “Bugün İstanbul’umuzun en önemli hizmet yerlerinden biri olan Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’mizdeyiz ve İstanbul Halciler Derneği’mizi ziyaret edeceğiz. Esnafımızla bir araya geldik. Burada onlarla kucaklaştık, sohbet ettik; dertlerini, bizden, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden taleplerini, ihtiyaçlarını dinledik.” dedi.

Hal esnafı tarafından samimiyetle karşılandığını belirten Kurum, “Soframıza lezzeti ve bereketi ulaştırmak için güneşi görmeyen, geceyle dost olan emekçi kardeşlerimizle bir araya geldik. Geceleyin çalışıyorlar, güneşi görmeden ekmek parası için alın teriyle mücadele ediyorlar. Ülkemiz için fedakarca çalışan, İstanbul’umuz için üreten emekçimiz, ‘ne yapsak az’ diyeceğimiz bir samimiyetle, içtenlikle bizi karşıladı.” ifadelerini kullandı.

“BAYRAMPAŞA HALİ’Nİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLEYECEĞİZ”

Murat Kurum, yılda üç milyon ton ürün girişinin yapıldığı Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nin, artık esnafın ihtiyaçlarını karşılamadığını söyledi. 1 Nisan’dan itibaren hal için çalışmaların başlayacağını belirten Kurum, “Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’miz İstanbul’umuzda sebze ve meyve temini hususunda önemli bir yere sahip. Yıllık üç milyon ton ürün girişi gerçekleşiyor. Hem halimizi yaşatmak hem de esnafımızın sorunlarını gidermek ve onları ayakta tutmak için, 1 Nisan sabahı çok güzel çalışmalar yapacağız. 1986 yılında buranın inşaatı yapıldı. Sebze ve Meyve Hali’miz maalesef yapısal anlamda da tam anlamıyla esnafımızın taleplerini, ihtiyaçlarını karşılamıyor. Burayı çok daha güzel hale getirecek çalışmaları, esnafımızla el ele verip yapacağız. İstanbul’a, Bayrampaşa’ya, esnafımıza yakışır, hem esnafımızın güzel hizmetler vereceği, hem de İstanbullunun ucuz meyve-sebzeye erişebileceği anlayışla baştan aşağı yenileyeceğiz.” diye konuştu.

“HEM ESNAFIMIZ HEM DE VATANDAŞIMIZ TİCARETİNİ HUZUR İÇERİSİNDE YAPACAK”

Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’ne araç girişi ve çıkışlarında sorun yaşandığına dikkat çeken Kurum, otopark sorununu çözeceğini belirti. Vatandaşın ve esnafın ‘Dijital İstanbul’ ile daha rahat ticaret yapabileceğini vurgulayan Kurum, çözüm önerilerini, “Burada 571 esnafımız var. Tabii esnafımızın dışında hizmet veren kardeşlerimiz giriş çıkışta buradaki şartlardan dolayı zorlandıklarını bize ifade ediyorlar. Daha önce uygulanan tahsis sistemine geçme noktasında talepleri var, bu talepleri esnafımızdan dinledik. Göreve gelir gelmez, esnafımızla birlikte tahsis sürecine ilişkin de memnun edici taleplerini karşılamak üzere bir araya geleceğiz. Bu sorunu da çözeceğiz. Yine halimiz 366 bin metrekarelik alana kurulu ve günlük buraya 12 bin araç giriş çıkışı var. Esnafımızın kolay bir şekilde buraya girmesini sağlayacak, ‘Dijital İstanbul’ çatısı altında otomasyon sistemiyle birlikte süreci yöneteceğiz. Vatandaşımızın, esnafımızın buraya geldiğinde otopark sorununu giderecek otopark projemizi hızlıca hayata geçireceğiz. Hem esnafımız hem de vatandaşımız huzur içerisinde ticaretini yapıyor olacak. Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’mizin ülkemize, İstanbul’umuza en güzel haliyle hizmet vermesine yönelik çalışmalar yapacağız. Esnaf kardeşlerimizin önerilerini taleplerini önemsiyoruz ve bu konuda da her işte olduğu gibi İstanbullu kardeşlerimizle, esnafımızla süreci beraber yöneteceğiz.” şeklinde sıraladı.

“ÇİFTÇİMİZ, TÜCCARIMIZ VE İSTANBULLULAR EN İYİ HİZMETİ ALACAK”

Esnafın talepleri doğrultusunda Bayrampaşa Sebze ve Meyve Hali’nin sorunlarının giderileceğinin altını çizen Murat Kurum, “Bugün gecenin üçünde nasıl esnafımızla bir aradayız. Bu kardeşiniz Murat Kurum, esnafın her zaman yanında olacak, İstanbullunun her zaman yanında olacak. Bizi aradıkları zaman Bayrampaşa Hali’nde olacağız, bizi arayanlar başka işler peşinde bizi görmeyecekler. Burada esnafımızın sorunu neyse, gerek ulaşım noktasında, gerek esnafımızın daha iyi hizmetler verebilmesi amacıyla, çalışmalar yapacağız. Esnafımızla birlikte karar vereceğiz ve esnafımızla birlikte bu kararları uyguluyor olacağız. İstanbul’da lojistiğe ilişkin önemli adımlar atacağız. Ağır vasıta trafiğini şehrin kuzeyine almak, İstanbul’daki lojistik sayısını; yapacağımız lojistik köylerle birlikte arttırmak suretiyle buraya gelen giden ağır vasıta trafiğini de kontrol altına alacak. Esnafımıza destek verecek adımları atıyor olacağız.” dedi.

Haberin Devamı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz