Hasan MUTLU

Göz Nurunu Koruma Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi 23 Nisan’da kukla gösterisi gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Göz Nurunu Koruma Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde 23 Nisan nedeniyle filateli sergisi ve çocuklara yönelik kukla gösterisi gerçekleştirildi.

Fuaye alanında ‘Hayat ağacımız’ adlı sergi de ziyaretçilere açıldı.
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda unutulmaz bir etkinlikle kutlandı.
Göz Vakfı, düzenli olarak gerçekleştirdiği filateli sergileri ile sanat ve sanatseverleri desteklemeye ve kültür-sanat etkinliklerine katkı sağlamaya devam ederken, Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle hazırlanan ‘’Atatürk ve Çocuk’ ve ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ konulu filateli sergisi açıldı.
Filatelist Muzaffer Arda ve Nihat Çimrin’in koleksiyonlarından oluşan sergi etkinliği, kültürel mirasımız pullar ile konukları bilgilendirmekte, tarih ve kültüre ışık tutmakta.

23 Nisan özel çocuklarla kutlandı
Sağlık sektöründe öncü bir kurum olmanın farkındalığı ile kurum bünyesinde geliştirdiğimiz kültür- sanat etkinlikleri kapsamında Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi konferans salonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliği düzenlendi.
Göz Vakfı,  Kukla-Mukla Sanat işbirliği ile organize edilen ‘Defne ile Mete’nin maceraları’ konulu tiyatro etkinliğini 23 Nisan coşkusunu, özel çocuklarımızla kutladı.
Bayrampaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Fizik Tedavi ve Engelliler Rehabilitasyon Merkezi çocukları, Bayrampaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçede ikamet eden depremzede çocukların da getirildiği ve birçok farklı ilçeden katılım sağlayan öğrencilerin de katıldığı tiyatro etkinliği büyük ilgi çekti.

Topdemir: Vakıf hizmet demektir
Gösteri öncesi hoş geldiniz konuşması yapan Göz Nurunu Koruma Vakfı Başkanı Av. Fuat Topdemir, “Göz Nurunu Koruma Vakfı ‘Aydınlık Bir Yaşam İçin’ sloganı ile hizmet alanı görme kusurlarının giderilmesi olan girişimci ve hayırsever kişiler tarafından 1984 yılında kurulmuştur. Amacımız; göz sağlığı ve hastalıklarında erken teşhis, doğru ve etkin tedavi uygulamaları ile sonradan olma körlükle mücadeledir. 1984 yılında hayırsever gönüllü dostlarımızın desteği ile  Türkiye‘nin ilk göz hastanesi olma özelliğini taşıyan Bayrampaşa Göz Hastanesi kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne vakfımız etik değerlere bağlı, insan sağlığını temel alan, hizmet kalitesinden ödün vermeden yıllarca hizmet veren bir kurum olma özelliğini devam ettirmektedir. Vakfımız sosyal gelişim, bilimsel gelişim evrensel gelişim ile modern tıbbi teknolojilerin takipçisi ve öncüsü olmaya devam etmektedir. Vakıf hizmet demektir, insana hizmet, duyarlılık ve sosyal sorumluluk bilinci ile eğitime, bilime ve ihtiyaç sahibi insanlara dokunmaya, destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Hayat ağacımız sergisi
Göz Vakfı, sağlık sektöründe öncü bir kurum olmanın getirdiği sorumluluk bilinci ile, kurum bünyesinde gerçekleştirdiği, kültür-sanat etkinlikleri ile toplum bilincine ve sanat tarihine katkı sağlamaya devam etmekte.
Göz Vakfı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen, Tahsin İstengel ve kalfalarının hazırladığı ‘’Hayat Ağacımız’’ sergisi açıldı.
Kumaş üzeri baskı sanatıyla oluşturulmuş ve 21 eserden oluşan koleksiyon, eser sahiplerinin hayatlarını, duygu ve düşüncelerini yansıtıyor.
Geleneksel Türk motiflerinin de yer aldığı eserler ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, konuklara eserler üzerine düşünme ve yorumlama fırsatı da veriyor. Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi sergi salonunda yer alan ve her bir eserde farklı bir hikaye ile karşılaşacağınız koleksiyon, tüm sanat-sanatsever ve konukların ziyaretine açık.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz