Hasan MUTLU

Bayrampaşa Vardarın Üstünde Derneğinden Büyük Başarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Rumeli kültürünü yaşatma yolunda önemli çalışmalar yapan Vardarın Üstünde Rumeli Folklor, Gençlik ve Spor Derneği, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği şampiyonada İstanbul üçüncüsü oldu.Beylikdüzü Spor Kompleksi’nde düzenlenen organizasyonda 35 grubun içerisinde tek Rumeli yörerisiyle katılan ekip olan Vardarın Üstünde Rumeli Folklor, Gençlik ve Spor Derneği, Türkiye Şampiyonası’nın İstanbul elemelerinde üçüncü olarak önemli bir başarı elde etti.

Vardarın Üstünde Rumeli Folklor, Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Hatullah Vardar, “35 grubun içerisinde tek Rumeli yöresiyle katılan İstanbul üçüncüsü olup Bayrampaşamıza, camiamıza kupa kazandıran yıldızlar ekibimin başarısını, heyecanlarını, gururlarını, mutluluklarını Bayrampaşalılarla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. İlk etapta İstanbul üçüncüsü olarak Bölge elemelerine kaldık. İnşallah bölge elemelerini de geçerek Türkiye şampiyonasında derneğimizin, Rumeli folklorünün ve Bayrampaşa’mızın ismini duyururuz.

Rumeli kültürünün en önemli yaşayan değerlerinden, halk oyunlarının korunması, gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarılması, geniş kitlelere tanıtılıp, yayılması konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Birçok organizasyon düzenlediğimiz gibi çeşitli festivallerde de sahne alıyoruz. 11 Nisan’da Bayrampaşa’da Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde 11. Müzik ve Folklör Festivali düzenleyeceğiz” diye konuştu.  

vardarin ustunde dernegi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz