Bayrampaşa 100. Yıl Platformu, 23 Nisan’da Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi. 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayrampaşalı STK’lardan oluşan Bayrampaşa 100. Yıl Platformu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle coşkulu bir Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirdi. 


Cumhuriyetin 100’üncü yılı için “Bayrampaşa 100. Yıl Platformu” adı altında ilk kez bir araya gelen ilçedeki sivil toplum kuruluşları (STK), yıl boyu sürecek bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Açılış ise 23 Nisan yürüyüşüyle yapıldı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir araya gelen dernekler, meslek odaları, kuruluşlar, siyasi partiler ve spor kulüpleri, hep birlikte “Bayrampaşa’da omuz omuzayız” mesajı verdi.


Bayrampaşalıların da davet edildiği yürüyüş, Muratpaşa Mahallesinden başlayarak Bayrampaşa Belediye Binasının önünde son buldu. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşe ilgi büyük oldu. 120 metrelik Türk bayrağının açıldığı yürüyüşte kortej, Demirkapı Caddesi’nin neredeyse tamamını kapladı. Vatandaşlar pencerelerine çıkarak korteji selamladı ve ellerinde Türk bayraklarıyla a 23 Nisan coşkusuna ortak oldular.

ÖNDER: ÖZEL BİR YILDAYIZ
Bayrampaşa 100. Yıl Platformunu Başkanı Bekir Önder ise yürüyüşe ilişkin yaptığı açıklamada, “Özel bir yıldayız. Cumhuriyetimizin 100. yılına tanıklık ediyoruz. Bayrampaşa da bu anlamda özel bir ilçe. 81 ilden gelen vatandaşlarımızla yıllardır huzur ve barış içinde yaşıyoruz. Acılarımız ve sevinçlerimiz ortak. STK’larımızla 100’üncü yılımızı yıl boyunca coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir