Hasan MUTLU

Türkiye Bosna Sancak Derneği, Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği Deprem Bölgesine Destek Protokolü imzaladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Türkiye Bosna Sancak Derneği, Laleli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (LASİAD) ile deprem bölgesine yapılacak okul hakkında işbirliği protokolü imzaladı.

Protokol bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın onay ve gözetiminde deprem bölgesinde “Türkiye Bosna Sancak Derneği-LASİAD” adını taşıyacak bir okul inşa edilecek.
Türkiye Bosna Sancak Derneği’nden yapılan açıklamada, “Dernek Başkanımız Prof. Dr. Sedat Ziyade ile LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca tarafından imzalanan ve iki STK’nin yöneticilerinin hazır bulunduğu işbirliği protokolünün ülkemiz ve camiamız adına hayırlı olmasını dileriz” denildi.

DERNEĞE BALKANLARDAN ZİYARETÇİLER

Türkiye Bosna Sancak Derneği’ne Balkanlardan ziyaretçiler sürüyor.
Karadağ İstanbul Başkonsolosu Branislav Karaciç ve Karadağ Diyaspora Genrel Direktörü Arben Jakupi derneğimi ziyaret etti.
Son olarak ise Sırbistan SDA Sancak Partisi Tutin Milletvekili Selma Kuçeviç, Tutin Belediye Başkan Yardımcıları Esat Holiç ve Fata Pepiç ve Meclis Üyesi Samir Kecap, Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti.

RUMELİ KANAAT ÖNDERLERİ TÖRENİNE KATILDILAR
Rumeli Kanaat Önderleri’nin, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak Cemal Reşit Rey Salonu’nda düzenlediği ödül törenine Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Prof. Dr. Sedat Ziyade, Başkan Vekili Ercan Gül, Başkan Yardımcıları Davut Erdem, Özgür Balkan, Bekir Gül, Aysela Koşuta ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Yaman katıldı.

KARADAĞ SANCAK TEMSİLCİSİ ERDUAN DEMİÇ GÖREVE BAŞLADI
Türkiye Bosna Sancak Derneği’nin 17. Olağan Genel Kurulu sonrası yeni yönetimin hayata geçirdiği ‘dış temsilcilikler’ görevlerine başladı.
Görevlendirme yazısı Başkan Vekili Ercan Gül ve Başkan Yardımcısı Ali Hot tarafından tebliğ edilen Erduan Demiç 2023-2025 döneminde Türkiye Bosna Sancak Derneği’nin Karadağ Sancak temsilcisi olarak görev yapacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz