Hasan MUTLU

Bayrampaşa’nın Sevilen Genci İbrahim Bulut Balota Chp İlçe Başkanı Adayı Oldu…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Bayrampaşa’da tanınan ve sevilen isimlerden biri olan İbrahim Bulut Balota Cumhuriyet Halk Partisi Bayrampaşa ilçe başkanlığı’na aday oldu.

İbrahim Bulut Balota Kimdir ?

1992 yılında İstanbul’da doğan BULUT, 1961 yılında eski Yugoslavya, Sancak Rozaje bölgesinden ana vatana göç etmiş bir ailenin ferdi olup, ailesi 1961 yılından beri Bayrampaşa Yıldırım Mahallesi’nde ikamet etmektedir. Eğitimini sırasıyla Çapa İlköğretim Okulu, Bayrampaşa Ortaokulu, Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi’nde tamamlayan BULUT, Kocaeli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Pazarlama ve Dış Ticaret Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir.

Ticari hayatında 1982 yılında ithalat üzerine kurulan daha sonra inşaat ve gıda sektörünü de kapsayan aile şirketinde 2009 yılından beri aktif olarak ticaret ile uğraşan BULUT, 2011 yılından beri inşaat, ithalat ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketi yönetmektedir.

Bayrampaşa Belediyesi CHP Meclis Üyesi olan İbrahim Bulut Balota, 14 Mayıs’ta yapılan Parlamento seçimleri için meclis üyeliğinden istifa edip İstanbul Milletvekili Aday Adayı olmuştu. Genç siyasetçi, 27 Temmuz Perşembe akşamı CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığında yaptığı basın toplantısı ile 13 Ağustos Pazar günü yapılacak olan CHP Bayrampaşa İlçe Kongresinde İlçe Başkan Adaylığını açıkladı.

Toplantıya, CHP Bayrampaşa eski İlçe Başkanı ve İtfaiye Daire Başkanlığı Yangın Önlem Amirliği Müdür Yardımcısı İbrahim Kahraman, Bayrampaşa Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Nihat Terzi, Belediye Meclis Üyeleri Kadri Sancaktar, Nesrin Özmen, Gökhan Dal, önümüzdeki hafta CHP Bayrampaşa ilçe başkan adaylığını açıklayacak olan Bekir Önder, çok sayıda partili ve sevenleri katıldı.


Sevenleri ve partililerin alkışlarıyla salona gelen İbrahim Bulut yaptığı açıklamada, “Bendeniz Bayrampaşa’da doğup büyüyen, 32 yaşında, ticaret ile uğraşan bir arkadaşınız, bir kardeşinizim. Partimiz bünyesinde verdiğim siyasi mücadeleme 2009 yılındaki yerel seçimlerden itibaren başladım. Son olarak aktif siyasete başlamam ise 2019 yerel seçimlerinde partimizin Belediye Meclis Üyeliği’ne seçilmem ile oldu. Söz konusu meclis döneminde ilçemiz ve vatandaşlarımız için var gücümle çalıştım. Bayrampaşa Belediyesi meclis toplantılarımızın halka yayınlanmasına izin vermediğinden dolayı sosyal medya aracılığıyla sizlere video çekerek bilgi vermeye, ilçe yönetiminde yapılan haksızlıkları duyurmaya çalıştım Siyasete girdiğim günden itibaren aldığım ve icra ettiğim tüm görevlerde hiç bir şahsi ikbal ya da çıkar beklemeden çalıştım. Geldiğimiz bu noktada ise; maalesef iktidara gelme hissinin zayıfladığını, onun yerine kendi aramızda bir iktidar çatışmasına girdiğimizi üzülerek görüyoruz. Lakin bunu da yine gençliğimizin verdiği umutla aşabileceğimize inanıyoruz.


Değerli dostlar; Bu parti hepimizin! Biz, birbirimizin rakibi değiliz. Biz biriz. Rakibimiz ise 22 yıldır idaresine maruz kaldığımız, baskıcı ve çağdışı uygulamalarda zirve yapan mevcut iktidardır. Kimsenin birliğimizi bozmasına asla izin vermemeli, partimize emek vermiş herkesi ve tüm partililerimizi birleştirmeliyiz. Birleştirmeliyiz ki; hep birlikte çalışarak esas hedefimiz olan Bayrampaşa’da iktidara gelerek Bayrampaşa’mızı uzun yıllardır maruz kaldığı karanlıktan kurtarmalıyız.
Saydığım bu amaçlar doğrultusunda, üyesi olmaktan onur duyduğum, altı oku göğsümde Cumhuriyet madalyası gibi taşıdığım, Atamızın mirası Cumhuriyet Halk Partisi’nde Bayrampaşa İlçe Başkanı adaylığımı büyük bir gururla açıklıyorum.
Ve tekrar vurgulamakta fayda görüyorum; Hiç bir şahsi ikbal ve çıkar beklemeden;
hedefim
-İlçe halkımıza dokunmak
-Şeffaf ve katılımcı bir yönetim tarzı ortaya koymak,
-Daha çok kadının ve gencin siyasete etkin katılımını sağlamak,
-Gençlik ve Kadın Kollarımıza yeni üyeler kazandırmak,
-Önümüzdeki yıllarda ilçe örgütünü mümkün olduğunca gençleştirmek,
-İlçemizdeki sosyal faaliyetlere ve sosyal projelere yoğun katılım sağlamak,
-İlçemizin sorunlarına çözümler üretmek ve toplumsal hayata olumlu katkılar yapmak,

 • Etnik ve kimlik siyaseti yapmadan, Bayrampaşa’mızın tüm kesimlerini kucaklayarak oylarımızı arttırmak ve büyük zaferi birlikte gerçekleştirmektir.
  Sayın partililer, Biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak, her zaman, emekçi sınıfın haklarını koruyacağız. Yüzeysel kimlik politikaları yerine, kamusal ve sosyal alanlarda her şekilde eşit yurttaşlığı savunacağız ve herkes için siyaset yapacağız.
  Çok değerli yol arkadaşlarım, Bayrampaşa’da ve ülkemizde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını gerçekleştirmek için çıktığımız bu yolda, bize destek olacağınıza ve örgütümüzün geleceğine güç vereceğinize yürekten inanıyorum.
  Ağustos ayında yapacağımız kongrenin; sevgi, saygı ve güvene dayalı; katılımcı, demokratik ve özgürlükçü bir bayram havasında, kaybedenin olmayacağı, daha güçlü bir örgütün oluşturulacağı ve birleştirici bir kongre olmasını dilerim.
  İlçe Başkanı adaylığımın ilçe örgütümüze, partimize, Bayrampaşa’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.
  Bu süreçte örgütümüzün siz değerli üyelerinin desteğini bekliyorum.
  Hepinize sevgi ve saygılarımı sunarken, şunu yineleyerek sizlere söz veriyorum. İlk hedefimiz partimizin göstereceği belediye başkan adayı kim olursa olsun yılmadan, yorulmadan çalışarak, Bayrampaşa Belediye binasına Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını dikmektir.
  Ben hazırım. Siz de hazırsanız başlıyoruz, başlıyoruz, başlıyoruz!
  Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” diye konuşmasını tamamladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz