Hasan MUTLU

Bayrampaşa’da Garip Olay – Köpeğime niye ilaç yazmıyorsun?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Pandemi şartlarında mesleklerini büyük bir özveri ile yerine getiren hekimler birbirinden ilginç isteklere maruz kalıyor. Bu isteklerin en ilginci Bayrampaşa’da yaşandı. Cevatpaşa Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Doktor Faruk Çolakoğlu’na gelen A.F köpeğine ilaç yazdırmak istedi. Doktor Çolakoğlu’nun “Ben insanlara ilaç yazabilirim, veteriner değilim” itirazı üzerine sinirlenen vatandaş, doktoru şikâyet etti. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ise bu şikâyeti işleme koyarak olayla ilgili ileri inceleme başlattı ve müfettiş görevlendirdi.

İstanbul Bayrampaşa Cevatpaşa Aile Sağlığı Merkezi’ndeki doktorlar, kendileri hakkında başlatılan ‘güler misin ağlar mısın’ dedirten bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Köpeğine yeşil reçeteli ilaç yazmayan doktorları şikâyet eden vatandaşın şikâyeti üzerine Cevatpaşa Aile Sağlığı Merkezi çalışanı iki doktor hakkında inceleme başlattı.

Olay hakkında muhakkik görevlendirilirken pandemi şartlarında canlarını ortaya koyarak büyük bir özveri ile görevlerinin başında olan doktorların böyle şikâyetler ile yıpratılması tepkilere neden oldu. Filmlere konu olacak olayda, köpeğine ilaç yazılmadığı için şikâyetçi olan vatandaşın şikâyetine karşı doktorlar esprili bir dille savunma yaptı. Doktorların cevabi yazısında, “Köpeğin kendisi burada değildi, kimlik numarası yoktu ve tarafıma kayıtlı hastalar arasında olmadığı için ilaç yazamadık” denildi.

0x0 doktorlarin basi tuhaf isteklerle derttekopegime niye ilac yazmiyorsun tartismasi sorusturmaya d

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz