Bayrampaşa Chp İlçe Başkanlığın’dan Engelliler Haftası Bildirisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’ e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır. Bu hafta içerisinde engelli vatandaşların sorunları, eğitimleri,  günlük yaşamları içerisindeki engellerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza hayatın kolaylaştırılması adına, tüm vatandaşlarımızın konuya ilişkin bilinçlendirilmesi de ayrıca hedefler arasında bulunmaktadır.

Bu bağlamda, Bayrampaşa Belediye Meclisimizde 09.04.2021 tarihli oturumda Denetim Komisyon Raporunu değerlendirmek amacıyla, Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına konuşmasını yapan Meclis üyemiz Gökhan DAL tarafından ifade edilen ve ihtiyaç sahibi engelli bireylere yönelik olan talebimizi bir defa daha hatırlatmak isteriz.

Konuşmanın ihtiyaç sahibi engelli bireylere yönelik, tekerlekli sandalye alımı için ayrılan bütçenin azlığını ifade eden ilgili bölümü aşağıdaki gibidir;

2020 yılı için bütçelenen 30.000 TL tutarındaki zaten oldukça az olan bu tutarın bile kullanılmadığını, alınan tekerlekli sandalyelerin bağışlarla karşılandığını görmüş bulunmaktayız.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi bir defa daha altını çizerek ifade ediyoruz, belediyemiz akülü tekerlekli sandalye vermelidir.

Belediyemiz, her yıl en az 15 adet akülü tekerlekli sandalyeyi, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza ulaştırmalıdır.

İhtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın özgürce, kimseye muhtaç olmadan Bayrampaşa cadde ve sokaklarında dolaşması inanıyoruz ki hepimizin temennisidir.

Bu konunun da takipçisi olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

                                                                                                                         CUMHURİYET HALK PARTİSİ

                                                                                                                      BAYRAMPAŞA İLÇE BAŞKANLIĞI

HASAN MUTLU

109065 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir