Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Odası Başkan Adayı Eda YILDIZ KARADAĞ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Odası seçimlerine adaylığını açıklayan Eda YILDIZ KARADAĞ kimdir ve projeleri nelerdir. Sizler için derledik…

Eda Yıldız Karadağ Kimdir ?

18 Ocak1990 tarihinde İstanbul Bayrampaşa’da doğdu. İlköğrenimini Şehit Kamil Balkan İlköğretim Okulu’nda okudu. Bayrampaşa İlköğretim Okulu’nda orta öğretimini tamamladı. Akabinde Bayrampaşa Rıfat Canayakın Lisesi’nde eğitimine devam etti. AÖF’ün İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv bölümünü kazandı. Erken yaşta iş hayatına atılan Eda YILDIZ KARADAĞ, üniversite öğrenimini dondurdu ve genç yaşına rağmen Türkiye’nin alanında öncü firmalarında üst düzey yöneticilik yaptı. Kuaför olan annesi Selviye ERİŞ ÖZTÜRK’ün yanında da bir süre çalıştıktan sonra kendisini geliştirmek adına çeşitli mesleki eğitimlere katıldı. Manikür, Pedikür ve Makyaj gibi alanlarda ilgili belgeleri alarak alanında uzmanlaştı.


2016 yılında iş insanı Emirhan KARADAĞ ile evlendi ve aynı yıl içerisinde Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası’nın Genel Sekreteri olarak göreve başladı. 2019 yılında bir kız çocuğu oldu ve 2021 yılına kadar 6 yıl süre ile Genel Sekreterlik görevine devam etti. Görev süresi boyunca daha önce hiç yapılmamış mesleki eğitimler düzenledi. İleri seviyede Rusça, Sırpça ve Boşnakça bilen Eda YILDIZ KARADAĞ, 2022 Yılında yapılması planlanan Bayrampaşa Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası seçimlerinde Başkan adayı olmak üzere başarıyla yürüttüğü görevinden ayrıldı ve seçim hazırlıklarına hız verdi. Bilginin paylaşıldıkça çoğaldığına, eğitimin her alanda oldukça önemli olduğuna inanan Eda YILDIZ KARADAĞ, hedeflerini ve projelerini sizlerle paylaşmak için desteklerinizi bekliyor.


PROJELERİ NELERDİR ?

1.Esnafımızın kanayan yarası haline gelen kaçak iş yerleri sorununu belediyemizle birlikte yapacağımız ortak çalışma ile çözeceğiz.
2.İşyeri denetleme ve mesleki eğitim birimi kurup, her mahallede aylık denetimler gerçekleştireceğiz.
3.Yılda en az 4 eğitim programı düzenleyeceğiz.
4.Her yıl prestijli markalarla özel anlaşmalar imzalayıp, kıymetli üyelerimize özel indirimler yapılmasını sağlayacağız.
5.Yılda bir kere kozmetik ve güzellik ekipmanları fuarı düzenleyeceğiz.
6.Belirli periyodlarda düzenli olarak üyelerimizin sorun ve isteklerinin değerlendirilmesi ve giderilmesi amacı ile toplantılar yapacağız.
7.Personel sorunu yaşayan esnafımız için çalışan/işveren portalı kuracak ve personel arayışında
olan üyelerimizin ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olacağız.
8.Fiyat tarifeleri sınıflara göre ayrılacak ve düzenli olarak tarife denetimi yapacağız.
9.İş yerlerinin cam ve tabelada fiyat belirtmeleri ve haksız rekabet konusunda tedbirler alacağız.
10.İstanbul Aydın Üniversitesi’nde açılan bölümümüz ile ilgili stajyerler talep edip yetişmelerine katkı sağlayacağız.
11.Mesleki hastalıkların oluşumunu engellemek adına bireysel veya grup halinde sağlıklı yaşam/spor programları düzenleyeceğiz.
12.Gelinlikçi adı altında kuaförlük hizmeti veren yerleri denetleyip, usulsüzlükler karşısında
cezai işlemler uygulanması çalışması başlatacağız.
13.Mesleki eğitim dışında, çalışan ve işverenlere ruhsal ve bedensel gelişimleri için büyük organizasyonlar gerçekleştireceğiz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir