Atila Aydıner Kimdir ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atila Aydıner Kimdir ?

is h130 img 0952

Aslen Rizeli olan Atila Aydıner, 1958 yılından bu yana Bayrampaşa’da yaşamını sürdürüyor. Lise eğitimini Pertevniyal Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.
Aydıner, 1980 yılında Bayrampaşa’da eczacı olarak iş hayatına başladı. 1984 -1987 yılları arasında, İstanbul Eczacı Odası’nda genel sekreterlik görevinde bulundu. Bayrampaşa Tuna Spor Kulübü Başkanlığı da yapan Atila Aydıner, Tuna Lisesi’nde bir süre İngilizce öğretmenliği yaptı.

Siyasete, Milli Selamet Partisi ile atılan Aydıner, Mahalli İdareler Enstitüsü’nde şehir planlaması, belediyecilik, belediye mevzuatı ve yöneticilik konularındaki eğitimini tamamladı ve Refah Partisi ile Fazilet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 1994-2004 yılları arasında Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı.

30 Ekim 2001’de AK Parti Bayrampaşa İlçe Teşkilatı’nı kurdu ve 8 Mayıs 2007’ye kadar AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığı görevini devam ettirdi. 22 Temmuz 2007’de 23. Dönem İstanbul İkinci Bölge AK Parti Milletvekili adayı olarak gösterildi. Mart 2009 yerel seçimlerinde, İstanbul Büyükşehir ve Bayrampaşa Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Birçok vakıf ve derneklerde başkanlık, yöneticilik ve mütevelli heyeti üyeliği yaptı. Aydıner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çalışanlar ve Temel Haklar Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

16 Mart 2011’de Belediye Meclisi tarafından Bayrampaşa Belediye Başkanı seçildi ve halen başkanlık görevini sürdürüyor.

Atila Aydıner, evli ve üç çocuk sahibidir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den İstanbul İli, Bayrampaşa İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir