Hasan MUTLU

Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi İş Başında…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Türk Kızılayı Bayrampaşa Şubesi İş Başında…

Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Uluğ Bey İlköğretim Okulu’nun ardından son olarak da Oğuzhan İlköğretim Okulu’nda kan bağış organizasyonu düzenledi. Organizasyona Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur da katıldı ve kan bağışında bulundu. Şenel ve Mamur, kan bağışı yapması için bağışçı getiren öğrencilere de madalya takdim etti.

bayrampasa kizilay


Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nden yapılan açıklamada, “145 Ünite Kan Bağışı ve 65 Ünite Kök Hücre Bağışı ile 500 Kişiye şifa olan Bayrampaşa Oğuzhan İlköğretim Okulu öğrencilerine ve organizasyonda emeği geçen Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Mamur’a teşekkür ederiz” denildi.


Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel de yaptığı açıklamada, “Bayrampaşa Kızılay Şubesi tarafından Oğuzhan İlkokulu’nda kurulan kan bağışı çadırına gelerek kan bağışında bulunan herkesi kutluyorum. Velilerini ve büyüklerini kan bağışına ikna ederek başarı gösteren öğrencileri ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KIYAFET DAĞITIMI
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi, “Bir giysi, bir tebessüm getirebilir. Her paylaşım, bir umut ışığıdır” sloganıyla düzenlediği organizasyonla şubeye gelen giysi bağışlarını düzenli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nden yapılan açıklamada, Bayrampaşa’da ihtiyaç sahibi insanlara destek olan tüm hayırseverlere teşekkür edildi.
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi, her ay düzenli olarak ihtiyaç sahibi insanlara kahvaltılık ürünler dağıtımı yaparken, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte erzak yardımları da yapılamaya başlanacak.

SİBER ZORBALIK VE GÜVENLİ İNTERNET EĞİTİMİ
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi Başkanlığı ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde polis memurları tarafından gönüllülere “Siber Zorbalık” ve “Güvenli İnternet Kullanımı” hakkında eğitim verildi. Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılması amacıyla oluşturulan Siberay Programı çerçevesinde verilen eğitimde güvenli internet kullanımı ve siber zorbalık hakkında bilgiler aktarıldı, dikkat etmeleri gereken hususlarla ilgili uyarılar yapıldı.

GAZZE İÇİN YARDIMLAR TOPLANIYOR
Türk Kızılayı’nın Gazze’de bulunan insanların temel gıda, hijyen, barınak ve tıbbi gereç ihtiyaçlarının acil bir şekilde karşılanması için başlattığı yardım kampanyası sürüyor. Bu kapsamda İstanbul’un 39 ilçesinde olduğu gibi Bayrampaşa’da da hayırseverler tarafından getirilen yardımlar toplanarak İsrail’in saldırılarından etkilenen Gazze’deki mazlum insanlara gönderiliyor.
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Bütün bağışçılarımızı hayırsever milletimize yakışır bir şekilde kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Bu topraklardaki insanlara umut olmaya ve kampanyamızı daha geniş kitlelere ulaştırmaya davet ediyoruz. Gelin, Kızılay İstanbul ailesi olarak, Gazze’ye göndereceğimiz iyilik gemisini birlikte dolduralım. Hep birlikte umuda yelken açalım” ifadeleri kullanıldı.

SOĞUK HAVALARDA KAPUTA VUR!
Türk Kızılay Bayrampaşa Şubesi, Dünya Kedi Günü nedeniyle sokak hayvanları için farklı bir etkinliğe imza attı. Bu kapsamda sokaklarda yaşayan kedilerin güvenliği için “Kaputa vur” broşürleri dağıtıldı,
Havaların soğumasıyla birlikte kedilerin ısınmak amacıyla araçların kaputuna veya diğer bölümlerine girdiklerini belirten Kızılay ekipleri, vatandaşları daha dikkatli olmaları konusunda uyararak, “Bir kaput vuruşu, bir kedi yaşamı kurtarabilir. Hep birlikte daha güvenli bir çevre oluşturmak için el ele verelim” denildi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz