Hasan MUTLU

Tiad Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Bayrampaşa’nın önemli değerlerinden olan Ak Makina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz TİAD’ın 23. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

tiad yonetim kurulu baskani murat akyuz oldu h121270 12a66

Sanayide ana imalat aracı olarak kullanılan ve “makineleri yapan makineler” olarak tanımlanan takım tezgahları ve tamamlayıcı ekipmanları sektörlerinin çatı kuruluşu olan Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), olağan genel kurulunu gerçekleştirdi ve yeni başkanını seçti. TİAD’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Ak Makina Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz oldu.

TİAD’IN 23.DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI MURAT AKYÜZ

TİAD 22. Dönem Olağan Genel Kurulu Toplantısını 31 Mart 2023’te Bayrampaşa Windsor Hotel’de gerçekleştirdi. TİAD’ın 21. ve 22. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olan Fatih Varlık, dernek yönetimlerinin bir bayrak yarışı olduğunu ifade ederken, bayrağı teslim ederken inancını, umudunu ve mutluluğunu koruduğunun altını çizdi.

TİAD’ın 23. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Murat Akyüz, yeni dönem yönetimi olarak Genel Kurul’a karşı taşıdığı sorumluluğun bilincinde olarak faaliyetlerini daha da artıracaklarını söyledi. Fırsat eşitliği, sürdürülebilirlik ve yeşil dönüşüm konularının TİAD olarak üzerinde durdukları konuların arasında olduğunu dile getiren Akyüz, sanayide kadın emeğinin artırılması ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık çalışmalarını destekleyeceklerini dile getirdi.

Tiad Yonetim Kurulu Toplu

TİAD’ın Türkiye Sanayisindeki 30 yılı aşkın mevcudiyetine dikkat çeken Akyüz, önceki yönetim kurullarının TİAD’ın markalaşması, iktisadi işletmelerin hayata geçmesi ve sektörün tanıtımı konusunda muazzam çalışmalar yürüttüğünü, bugün geriye dönüp bakıldığında miras niteliğinde harika bir bilgi birikimi, eşi benzeri olmayan bir dernek kültürü gördüklerini ve yeni yönetim olarak gelecekte bu şekilde hatırlanmayı arzu ettiklerini söyledi.

Murat Akyüz başkanlığındaki dönemin yönetim kurulu da şu şekilde belirlendi:

TİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Tansu Yılmaz (OTR Makina Genel Müdürü), Sayman Sinan Fidanlıgül (Renishaw Türkiye Genel Müdürü), Nihan Dirin (Dirinler Makina Yönetim Kurulu Üyesi) Yasemin Okçu (Mega Elektronik Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı), Cem Şirolu (Yenasoft Genel Müdürü), Deniz Demirtaş (Iscar Türkiye Genel Müdürü)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz