Murat Cenğer ; Derneğimizi büyütmeyi hedefliyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Giresunlular Derneği başkanı Murat Çenğer ‘’Giresun’un merkezindenim. 28 Giresunlular Derneği’nin kuruluş amacı İstanbul’daki Giresunlu hemşerilerimizi bir araya toparlamak.’’ dedi.

Çenğer, ‘’Kültürel faaliyetlerimizi geleneklerimizi sürdürmek için. 28 Giresunlular Derneği olarak neden kuruldunuz derseniz: 28 plakamızın bilinmesi için. Derneğimizin başına 28 plakasını koyarak da herkesin 28 plakasını bilmesini istedik. Derneğimiz şu an Bayrampaşa’da. Faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kısacası şu an herhangi bir sıkıntımız yok. Her geçen gün büyüyoruz. Üye sayımızı yükselterek yolumuza devam ediyoruz.’’ ifadelerinde bulundu.

Hedefim sıkıntılarımızı gidermek

Çalışmalarımız, dediğimiz gibi kültürel faaliyetlerimizi İstanbul gibi bir yerde çalışmalarımızı  birlik ve beraberlikle yaparak değerli hemşerilerimizle kaynaşmayı, gençleri bir araya getirmeyi, birbirimizle tanışmayı, birbirimize sahip çıkmayı, sıkıntılarımızı gidermeyi ve  geleneksel yöre faaliyetlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz. 28 Giresunlular Derneği’nin hedefi dediğim gibi değerli hemşerilerini bulmak, onları bir araya getirmek, sıkıntılarımızı gidermek. Bir toplumda güçlü olabilmek için birlik olmak gerekiyor. Biz de sivil toplum kuruluşu olarak tüm siyasi partilerle iletişimimizi kuruyoruz. Giresunlu hemşerilerimiz tüm siyasi partilerin içerisinde derneğimizin temsilcileri olarak bulunuyor. Onlarla beraber siyasete de yön vermeye çalışıyoruz. Bu konuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Büyük sıkıntılarımız var

Dernekler olarak İstanbul’da büyük sıkıntılarımız var. Çünkü dernekler devlet tarafından çok desteklenen kurumlar değil. Kendi kiralarımızı,  giderlerimizi kendimiz ödüyoruz. Bir faaliyet yapsak bu faaliyetin ekonomisini cebimizden karşılıyoruz. Bununla ilgili devletten isteklerimiz, projelerimiz oldu ama şu anda herhangi bir karşılık alamadık. Bunu da her dernek toplantısında her siyasi toplantıda dile getiriyoruz ama yine de bir karşılık bulamıyoruz. Bu sıkıntılarımızı dile getirmeye devam edeceğiz. İnşallah sonuç alacağız diye düşünüyorum. Eğer sivil toplum kuruluşları siyaset üstü diyorlarsa  bu kuruluşların bizleri mutlaka güçlendirmeleri lazım. Siyasetin bize destek vermesi lazım. Bizim güçlü ve doğru bir dernek olabilmemiz, topluma yararlı ve faydalı olabilmemiz için bize destek şart. Bu anlamda dediğim gibi bununla ilgili çok sıkıntılarımız var. Aslında böyle iki üç kelimeyle söylenebilecek bir şey değil. O yüzden sıkıntılarımız hala devam ediyor. Giderileceğini düşünüyorum. 

Tüm hemşeriler derneklerine sahip çıkmalı

Söylemek istediğim çok şey var. Dediğim gibi tüm hemşeriler derneklerine sahip çıkmalı. Dernekçilik nedir gibi gereksiz laflar duyuyoruz. Dernekçiliğin anlamı çok büyüktür. Dernekçilik sadece ihtiyaç anında kullanılmamalıdır çünkü derneklere her zaman ihtiyaç vardır. O yüzden biz de insanlara bunu anlatarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Faydalı olmaya çalışıyoruz. Tabi hedeflerimiz çok yüksek, çok büyük. İnşallah hedeflerimize yavaş yavaş ulaşacağımızı düşünüyorum. Saygılar sunuyorum.

murat cenger 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir