İBB’nin yarım bıraktığı projeler için Bayrampaşa Belediye Başkanı’ndan çağrı: Gelin bu projeleri yapın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, ilçesinde İBB’nin görevi dahilindeki projelerin tamamlanmadığını söyleyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulundu. “Bir sürü projemiz olduğu yerde duruyor” diyen Aydıner, projelerin ivedilikle tamamlanması gerektiğini söyledi. 

Haber 7’ye konuşan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, olası İstanbul depremi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmesi gerektiğinin altını çiden Aydıner, 15 bin binanın yenilenmesi gerektiğini söyleyerek ilçesindeki vatandaşa çağrıda bulundu. 

Bayrampaşa’da İBB’nin görevi olan projelere dokunmadığını kaydeden Aydıner, İmamoğlu yönetimine “Bir sürü projemiz olduğu yerde duruyor. Gelin bu projeleri yapın” diye seslendi. 

Aydıner, deprem bölgesi için 380 konteyner yapacaklarını ve bir konteyner kent inşa edeceklerini söyledi. 

atila aydiner ekrem imamoglu

DEPREM BÖLGESİNE KONTEYNER KENT 

Deprem bölgesine konteyner kent kurduklarını aktaran Aydıner, “Mevla’m bir daha böyle bir depremi ülkemize göstermesin. Yurt dışından gelen kurtarma ekipleri bile böyle bir deprem karşısında şoke oldular. Bizim milletimiz hakikaten merhametli duygulara sahip. Böyle bir olay karşısında maddi manevi neyi varsa o bölgeye gönderilmek üzere bize gönderdiler. İlk günde bizim kurtarma ekibimiz Bayrak kurtarma ekibimizi acilen bölgeye gönderdik. Orada Vali beyin talimatlarıyla kurtarma çalışmalarına başladı ekibimiz. 3 yaşındaki bir çocuk çıkarılırken ben de oradaydım. O çocuğun oradan çıkarıldığı an duyulan heyecan insanı mutlu ediyor. Zorlu şartlar altında o enkazlardan çıkarılıyor ve zor bir iş. İğneyle kuyu kazıyormuşsunuz gibi. Beş tane yavrumuzu enkazdan çıkardık. Gelen tüm yardım malzemelerini tırlarla beraber deprem bölgesine akın akın gönderdik. Sıcak yemek dağıttık” dedi.  

“DEPREM BÖLGESİNE 380 TANE KONTEYNER GÖNDERECEĞİZ”

Bayrampaşa Belediyesi olarak bütün ağırlığımızla oradaydık. Daha sonra hemen alelacele on beş kişilik bir ekip, çöp aracı ve 100’e yakın konteyner gönderdik. Ekiplerimizle birlikte orada hala çalışmalarımız devam ediyor. AFAD ile görüşme yaptık. Bize, ‘Bir konteyner kent yapın’ dediler. Tamam dedik. Bize bir alan tahsis ettiler. Altyapısını bitirdik. Elektrik enerjisi geldi. Suyu bağlandı. Bayrampaşa Belediyesi olarak ilk etapta 380 konteyner üreteceğiz. Tahmin ediyorum Nisan’ın 15-20’si arasında 150-200 konteyner oraya getirmiş olacağız. Konteyner kente Karagöz-Hacivat ekibi de gönderdik. Bu ekibimiz konteyner ve çadır kentlerde çocuklara Karagöz-Hacivat oyunları oynatıyoruz. Bayrampaşa olarak bütün ağırlığımızla deprem bölgesindeyiz.”

İMAMOĞLU’NA ÇAĞRI: GELİN BU PROJELERİ YAPIN

İBB kaynaklı aksayan veya yapılmayan başka projeleriniz var mı? sorusunu cevaplayan Aydıner, “Garajlarımızın olduğu yerde biz ısrarla bir yer yaptık. Rahmetli Kadir Topbaş abi zamanında planladığımız ve projelendirdiğimiz bir alan vardı. Atölye garajları o alana taşıyacaktık. Yüzde 85’i bitti. Ve 4 yıldır bunlar (İBB) buraya hiç dokunmadılar. Biz dedik ki ‘Burayı bir an önce yapın bize verin’ çünkü atölye garajları ve makine akşamlarımı o bölgeye taşıyacağım. Boşaltılan bölgeye de bilim merkezi, bilim parkı yapacağım. O mahallenin bana ihtiyacı var. Ama halen bir şey yapamadık. İkincisi yine aynı şekilde üstü çocuk parkı, altı da otopark olan 300 araçlık çok güzel bir proje yaptık. Emin olun 4 yıldan beri hiç dokunulmadı. Ağaçlar ve otlar bitmiş orası o şekilde duruyor. Yapılamadı. Yine aynı şekilde Yıldırım Beyazıt Parkı projemizi yaptık. Altı otopark, üstü park olacak projemiz hâlâ duruyor. Bu ve buna bağlı bir sürü projelerimiz olduğu yerde duruyor. Ben buradan onlara yine sesleniyorum gelin bu projeleri yapın. Bunlar milli servet” diyerek İBB’ye çağrıda bulundu. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir