Hasan MUTLU

İbb Belediye Başkan Adayı Murat Kurum Bayrampaşa’da bulunan Dernek ve Stk’ları ziyaret etti…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Türkiye Bosna Sancak Derneği ve Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.

Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Türkiye Bosna Sancak Derneği ve Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti.
Murat Kurum’un Bayrampaşa’da ilk durağı Türkiye Bosna Sancak Derneği oldu.

Kurum, AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Av. İlknur Kovaç Bayraktar ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile birlikte Türkiye Bosna Sancak Derneğinde coşkuyla karşılandı. 

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Prof. Dr. Sedat Ziyade dernek hakkında bilgiler verdi ve tüm katılımcılara ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.  

İBB Başkan Adayı Murat Kurum ise konuşmasında “İstanbul’umuz, gönül coğrafyamızın her rengini, her güzelliğini barındıran; Balkanlar’ın, Kafkaslar’ın, Asya’nın, Avrupa’nın, Anadolu’nun her bir köşesinin kokusunu bağrında taşıyan müstesna bir şehrimizdir. Bizler her zaman bu kültürel çeşitliliğin büyük bir zenginlik olduğu bilinciyle hareket ettik. Bizim tek derdimiz tüm kültürlerimizi bir arada tutmak ve huzur içinde, kardeşlik içinde, birlik içinde yaşatmaktır. İşte Türkiye Bosna Sancak Derneği de bunu çok iyi başarıyor. Binlerce yıllık kültürlerini bu coğrafyada en güzel şekilde yaşatmayı gaye ediniyor. Bu kültür hazinesini gelecek nesillere taşımak gibi önemli bir vazife üstleniyor. Boşnak kardeşlerimiz, kültür mirasını koruma yolunda çok güzel faaliyetler yapmıştır. Ben bu anlamda tüm Boşnak kardeşlerimi tebrik ediyorum. Çünkü kültürel değerlerimizin korunması ve yaşatılması için yapılan çalışmaların bizim nazarımızda yeri çok ama çok kıymetlidir” diye konuştu.
Kurum, asrın felaketini yaşayan deprem bölgesine Boşnak ve Arnavut vatandaşların büyük destek verdiğini hatırlatarak, İstanbul’daki riskli yapıların acilen dönüştürülmesi için hızla çalışacaklarını ve İstanbul’a yönelik projelerinden bahsetti.

Murat Kurum ve İlknur Kovaç Bayraktar daha sonra ise Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonunu ziyaret etti. Başkan Dernek Başkanı Kamuran Atakan ve yöneticilerce karşılanan Kurum burada yaptığı konuşmada ise “İstanbul’a yönelik birçok projemiz var. Hemşehrilerimizin yastığa başını koyduğunda huzurla, güvenle uyuyacağı bir İstanbul inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Av. İlknur Kovaç Bayraktar ise misafirperverlikleri için her iki derneğin başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, “Ulusal ve uluslararası alanda bağımızı güçlendiren ve ülke menfaatlerimize yönelik faaliyetlerde bulunan dernek başkanlarımız ve yönetimlerine teşekkür ediyor, değerli çalışmalarında başarılar diliyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz