Hasan MUTLU

GÜNEŞ GÖREVİ KALYONCU’YA DEVRETTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları Başkanlığında devir teslim töreni düzenledi.
31 Mart Yerel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bayrampaşa Belediye Meclis Üyesi seçilen Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Tolga Güneş, görevini, 4 yıldır yardımcısı olan Uğur Kalyoncu’ya devretti.
Devir teslim töreninde, kardeş dernek olarak kabul edilen Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genlik Kolları, Uğur Kalyoncu’yu yalnız bırakmayarak tebriklerde bulundu. Devir teslim töreninde eski başkan Tolga Güneş’e bir de sürpriz yapıldı ve Gençlik Kolları ekibi, kendisine teşekkür mesajı içeren bir pasta kesti.
Program, her iki derneğin sohbeti ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Güneş: Gençlik kolları değil büyük bir aile kurduk
Devir teslim töreninde konuşan Tolga Güneş, “4 sene boyunca Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı görevimi devam ettiriyordum. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde meclis üyesi adaylığımla birlikte, adaylığım kabul edildi. Liste dağıtımı açıklandığı günden itibaren görevimi başkan vekilliğimi yapan Uğur Kalyoncu’ya devrettim. Uğur Kalyoncu 4 yıl boyunca beni hiç yalnız bırakmadı. Bütün projelerde, bütün organizasyonlarda yanımızdaydı. Bu derneğin çıtasını biraz olsun yükseltebilmek adına çok büyük emekleri var. Uğur Kalyoncu’ya bu süreç boyunca vermiş olduğu emeklerden dolayı ve beni hiçbir zaman yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki, benden sonraki süreçte de üzerine çok daha iyi çalışmalar katarak devam edecek. Ben de her zaman onun yanında olacağım. Bununda sözünü herkesin huzurunda veriyorum. Bize, ‘gençlik kolu kurun’ dediler. Biz çok büyük bir aile kurduk. Hepinizden Allah razı olsun. İyi ki varsınız. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Ben başvurumu yaptığımda şunu demiştim. Bu veda değil yeni bir başlangıç. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun. Dernek için çok büyük mücadeleler verdik, vermeye de devam edeceğiz. Yönetim ekibindeki arkadaşlarında çok büyük emekleri var. Camiamıza hizmet edebilmek için gençlere bir şeyler katabilmek için buradayız. Gönüllü olarak da devam ettiriyoruz. Rumeli Türkleri Derneği’nde Rumeli camiasındaki gençlere hizmet etmek adına buradaydım. Bu hizmeti Bayrampaşa genelindeki gençlere taşıyabilmek adına da meclis üyesi adaylığına başvuruda bulundum. Başkanımızın teveccühü ile de listede yer aldım. Artık, Bayrampaşa Belediye Meclisi’nde Gençlik ve Spor Komisyonu’nda ve Çevre Komisyonu’nda görev alıyorum” diye konuştu.

Kalyoncu: Büyüyerek, güzel projeler yaparak devam edeceğiz
Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları’nın yeni başkanı Uğur Kalyoncu ise  yaptığı açıklamada, “Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa Şubesi Gençlik Kolları Başkanlığı görevine geldim. 4 senedir gençlik kollarında başkan vekilliğini yürütüyordum. Tolga Güneş’in meclis üyeliği adaylığının açıklanmasından itibaren görevi Tolga Güneş’ten devir aldım. 4 sene boyunca çok güzel organizasyonlara, sosyal sorumluluk projelerine beraber adım attık. Gecesini gündüzüne kattı. Emeği bizde çok büyük. Yönetim kurulumuz ve gençlik kollarımız adına kendisine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçle ilgili olarak ise şunu söyleyebilirim. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. Yeni kanlar kattık. Büyüyerek, güzel projeler yaparak devam edeceğiz. Bayrampaşa’ya İstanbul’a Rumeli camiasına hizmet edeceğiz. Bu camia ve dernekte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Tolga Güneş bizimle olma sözü verdi. Bize her türlü destekte bulunacak. Ekibimizde yer alacak” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Paşavizyon

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz