Hasan MUTLU

Çocuğum Okula Hazır Mı ? Büşra KETANCI YAZDI…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Mediworld Tıp Merkezinde hizmet veren Uzm. Kln. Psk. Büşra Ketancı okullar başlamadan önce çocuklara METROPOLİTAN testi yapılmasının öneminden bahsetti.

metropolitan test.fw 300x200 1

Ketancı ; Okulların açılacağı tarihin ilan edilmesi ile birlikte, ebeveynlerin zihinleri bu soruyla oldukça meşgul durumda. Okul serüveninin başlaması bir çocuğun hayatındaki en önemli durumlardan biridir. Çocuğunuz fiziksel olarak ilkokula başlamaya hazır gözükse bile bilişsel gelişimi, sosyal-duygusal gelişimi, dil gelişimi ve özbakım becerileri üzerine bir uzman görüşüyle birlikte bütüncül bir değerlendirme yapılarak karar verilmesi bu sürecin sağlıklı yürütülmesine yardımcı olmaktadır.

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi; 5-6 yaş arası çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma ile birlikte çocuğunuzun okul için gereken olgunluğa ne ölçüde hazır olduğu ve düzeyiyle ilgili bilgi vermektedir. Çalışma sonunda ise, klinik görüşme ile birlikte aile görüşleri ve uzman bir psikolog gözlemi birleştirilerek okul sürecine hazır bulunuşluğu konusunda bir karara varılabilir. ifadelerini kullandı…

                                                                                    Uzm. Kln. Psk. Büşra Ketancı

Bilgi ve Randevu için: 0212 431 55 00 / 431 61 00 – MEDİWORLD TIP MERKEZİ

www.mediworld.com.tr

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz