Bayrampaşa Belediyesi Borç Yapılandırması için son gün 31 Mayıs…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırma paketi Resmi Gazete’de yayınlanmıştı. 31 Aralık tarihine kadar olan 377 milyar liralık borcu kapsayan düzenleme için başvurular 31 Mayıs’ta bitecek. Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, trafik cezaları, askerlik, otoyol cezaları ve belediyelere olan tüm borçlar 48 taksitle ödenebilecek. Bayrampaşa Belediyesi’ne olan borcunuzu bu linke tıklayarak veya e-devlet  ya da belediye veznelerinden yapılandırabilirsiniz.

 HANGİ BORÇLARI KAPSIYOR?: Söz konusu düzenleme ile vatandaşların vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri ve belediyelere olan elektrik, su ve Emlak Vergisi borçları ve idari cezalar yapılandırılacak.

 BAŞVURU NASIL OLACAK?: Yapılandırma için e-Devlet üzerinden ve ilgili kurumlara şahsen müracat edilerek yapılması mümkün.

 48 AY VADE İMKANI: Daha önceki paketlerde taksit süreleri en fazla 36 ay oluyorken, bu kez vade 48 aya kadar uzatıldı. Yapılandırma için başvurular 31 Mayıs’ta bitecek. İlk taksitlerin ödemesi ise 30 Haziran’da başlayacak. Paketle birlikte 31 Aralık 2022 öncesine ait borçlar ödenebilecek. Ancak vatandaş 48 ayın yanında, borcu peşin ödeme, 12, 24 ve 36 ay taksit gibi seçeneklerden de yararlanabilecek. Kredi kartıyla da ödeme yapılabilecek.

■ FAİZİN YÜZDE 90’I SİLİNİYOR: Yapılandırılan borçlar peşin ödenirse, ana paranın dışındaki katsayı tutarının yurt içi ÜFE tutarının yüzde 90’ından vazgeçilecek. Örneğin; borç faizi 10 bin liraysa bunun 9 bin lirası silinecek. Sadece 1000 lirası talep edilecek. İdari para cezaları (trafik gibi) yapılandırılırken anaparadan % 25 indirim yapılacak.

31 0546290

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Ekim 2023, 11:31

    Daha önce araştırıp pek Türkçe kaynak bulamadığım sorundu Elinize sağlık eminim arayan çok kişi vardır.

    Cevapla
Bayrampaşa Belediye Başkan Adayları