Hasan MUTLU

Bayrampaşa Belediye Başkan Adaylarından Ortak Açıklama…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Siyasi partilerin Bayrampaşa Belediye Başkan adayları ortak yayınladıkları basın açıklamasında Çanakkale Zaferinin 109. yılını kutladı ve seçim çalışmaları sürecinde özellikle Bayrampaşa Belediyesi’nce ortaya konulan tavırları kınadı.

CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Mutlu, Saadet Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Acar, İYİ Parti Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Vahit Çelik, Deva Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Altan Ertan, Zafer Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Av. Tarkan Güler ve Gelecek Partisi Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı Aynur Tatlı imzasıyla yapılan açıklamada şöyle denildi.

Herkesin Ramazan ayının kutlandığı açıklamada, “Bugün aynı zamanda adı tarihe altın harflerle yazılmış, büyük bir kahramanlık destanı olan Çanakkale Zaferimizin 109. yıl dönümü. Şanlı Çanakkale Zaferimiz kutlu olsun.

Çanakkale; birlik ve beraberliğin, dayanışmanın en güzel örneği olmuştur. Bu vesileyle Şanlı Zaferi canları pahasına bizlere armağan eden şehitlerimizi rahmet minnet ve duayla anıyoruz. Çanakkale birlik ve beraberlik demektir dayanışma demektirBiz hep Çanakkale de Mehmetçiğin, ülkesini işgale yeltenen Anzaklar’dan dahi esirgemediği centilmenlik hikâyelerini dinleyerek büyüdük. Bize büyüklerimiz, öğretmenlerimiz ötekinin saygınlığını korumadan erdemli bir insan olunamayacağını öğrettiler. Bayrampaşa’mız bu anlamda çok kültürlülüğün en güzel örneklerinin görüldüğü bir ilçedir.  Ötekinin hakkının ve saygınlığının korunmadığı yerde siyaset de olmaz, başarıda olmaz. Huzur ve şölen havası içerisinde geçmesi için ihtimam gösterdiğimiz seçim kampanyası sürecine maalesef kendini bilmez ve gözünü hırs bürümüş birileri tarafından leke sürülmek istenmektedir” denildi.

SİYASİ PARTİLERİN HAK VE HUKUKLARI HİÇE SAYILIYOR.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine az bir zaman kala Bayrampaşa cadde ve sokaklarında adayların ve siyasi partilerin kampanya materyallerine zarar vererek, pankart, bayrak ve resimlerin söküldüğü belirtilerek, “Sahada tedbir alıp huzur ve barışı tesis etmesi gereken yetkililerimizi de bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeye, tedbirleri almaya davet ediyoruz. Yine asla kabul edemeyeceğimiz bir diğer husus ise Belediye ve kamu kaynaklarının bir adaya tahsis edilmesidir.

Bayrampaşalılardan esirgenen hizmet ve önceliğin, bu bir aday için seferber edilmesini de adalet ve hakkaniyeti sarsan vicdanları rahatsız eden bir husus olarak kamuoyu ve yetkilere iletiyoruz. Bayrampaşa Belediyesi tarafından, STK iftarları düzenleniyor. Düzenlenen bu iftar organizasyonları da bu bir adayın seçim kampanyasına ve şovuna dönüştürüyor. Yaptığınız adalete, hukuka, ahlaka ve vicdana uygun değil. Bu mu sizin abilik anlayışınız? Bu mu sizin adalet anlayışınız? Bayrampaşa Belediyesini bu bir aday için adeta teyakkuza geçirmeye ve Belediye kaynaklarını siyasi amaçlarınız için seferber etmeye, kullanmaya ve kullandırtmaya hakkınız var mı? Biz buradan hala aklını, vicdanını, izanını kaybetmemiş olan akl-ı selimini muhafaza edebilmiş olan, sorumluluk sahibi yöneticilere yetkililer sesleniyoruz; Milletin huzurunu kaçırmak isteyen müptezellere fırsat vermeyin. Belediyenin kaynaklarını ve imkânlarını partizanca kullandırtmayın. Biz yaşadığımız tüm bu olumsuzluklara rağmen mutlu ve huzurlu insanların yaşadığı, Başka Bir Bayrampaşa’nın mümkün olduğunu göstermek için Adaleti, ahlakı, vicdanı öncelemeye ve hassasiyetlerimizi korumaya devam edeceğiz. Yaşadığımız ve şahit olduğumuz bu tabloları saygıdeğer Bayrampaşalıların ve kamuoyunun vicdanına havale ediyor, bilgilerinize arz ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

bayrampasa belediye baskan adaylari

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz