Hasan MUTLU

Arda TURAN , Köşeye sıkıştığımı hissettiğimde semtime Bayrampaşa’ya gelirim!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Hasan MUTLU

Atv dijitalin yeni programı Funda KARAYEL ile İsim/Şehir izleyiciyle buluştu. Programın ilk konuğu ünlü futbolcu Arda TURAN oldu. Doğup büyüdüğü semt Bayrampaşa’yı gezen Arda Turan, samimi açıklamalar yaptı: “Köşeye sıkıştığımı hissedince, çıkış noktam kalmayınca buraya gelirim. Dedemin arkadaşlarıyla işkembe çorbası içeriz. Bu kültüre ait olmayı çok seviyorum.” dedi.

Futbolcu, Juan E. Rodriguez Garrido’nun kaleme aldığı ‘Bayrampaşa’nın Dahisi’ kitabının detaylarını ve hakkında merak edilenleri anlattı. Keyifli sohbette efsane sporcu, çocukluk anılarını da detaylı olarak anlattı. Turan, zaman zaman o günlere geri dönerken Bayrampaşa’nın kendisi için de önemini vurguladı. Turan: “Çağırdığımda beni koruyabilecek, benimle dertleşebilecek bir sürü kardeşim, arkadaşım var burada…” diyerek doğup büyüdüğü Bayrampaşa ile bağını koparmadığını söyledi.

0x0 1678593776945

Yıldız isim, sözlerini şöyle sürdürdü: “Köşeye sıkıştığımı hissedince, basın üstüme geldiğinde, çıkış noktam kalmayınca sabah namazı vakitleri buraya gelirdim. Dedemin arkadaşları olan cami cemaatini tanıdığım için onlarla işkembe çorbası içerdik, bu kültüre ait olmayı çok seviyorum.” Maddi imkansızlıklar dolayısıyla yaşadığı semtte spor aktivitelerinin gelişmediğini anlatan Turan, sosyal bilgiler öğretmeniyle birlikte okul takımı kurduğunu da paylaştı. Çocukların her daim sporla iç içe olmasını isteyen ve bu amaçla çalışmalar yapan Arda Turan, yetiştiği ‘Altıntepsi Kulübü’nün en büyük destekçisi oldu. Çocukların spor aktivitelerinin yanı sıra yabancı dil dersleri alması için de kolları sıvayan Turan, eğitime verdiği önemi bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. ‘Arda Turan Spor Tesisleri’ olarak değiştirilen Turan’ın keşfedildiği saha da uğradığı duraklardan birisiydi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Seçilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hasan MUTLU'yu Tebrik Ediyoruz