Ahmet DAVUTOĞLU Bayrampaşa’da

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Gelecek Partisi İstanbul İl, İlçe Başkanları ve teşkilat üyeleri Türkiye Bosna Sancak Derneği’ni ziyaret etti.


Davutoğlu’na ziyaretinde Millet İttifakı’na mensup siyasi partilerin ilçe başkanları olan Gelecek Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Aynur Tatlı, CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Günel Güzelavcı, Saadet Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Hüseyin Gülsümer, Deva Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı Ertan Altan, Demokrat Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Halit Paşalı, Millet İttifakı İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayları İsa Mesih Şahin, Raif Güler ve İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayram da eşlik etti.


Davutoğlu ziyaret öncesi geçtiğimiz yıl açılışı yapılan Srebrenica Boşnak Soykırımı Anıtı ziyaret etti ve tüm şehitler için beraberindeki heyetle birlikte Fatiha okudu.
Genel Başkan Davutoğlu daha sonra ise dernek düğün salondan nişan yapan genç çifti tebrik ederek mutluluklarının daim olmasını diledi.


Davutoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra ise derneğin çatısında yer alan Liljan Salonu’nda ağırlandı. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Bosna Sancak Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar derneğin faaliyetlerini Genel Başkan’a, parti temsilcilerine ve salondaki misafirlere anlattı.
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Başbakan ve Dışişleri Bakanlığı görevinde bulunduğu yıllarda Bosna Hersek ve Sancak Bölgesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaşadıklarını, hatıralarını ve Alija İzetbegoviç ile yakın dostluklarına dair anekdotları paylaştı. Davutoğlu, “’Bir yanım Konyalı, bir yarım Rumelili”’ diyerek Rumeli-Balkan coğrafyasına ve camiasına sevgisini ifade etti. Davutoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerin öneminden de bahsederek, Millet İttifakı’na ve Cumhurbaşkanı Adayları Kemal Kılıçdaoğlu’na destek isterken, iyi dilek ve temennilerde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir