10 Kasım Çelenk Krizi !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HASAN MUTLU: “BİTSİN ARTIK BU ÇELENK GERGİNLİĞİ”

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl gene CHP İlçe başkanlığı ile Emniyet müdürlüğü arasında çelenk gerginliği yaşandı.

Daha önceden milli bayramlarda tüm kurumlar çelenk sunardı. Bir süredir, yani alınan bir kararla milli bayramlarda devlet töreni (Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye) çelenk sunumu yapıldıktan sonra çelenk sunmak isteyen siyasi parti ve kurumlar çelengini sunuyor. Şimdiye kadar hiç gerginlik yaşanmadı. Geçen yıl çelenk alana sokulmak istenmedi yere yatırıldı sonra tatlıya bağlanmıştı.

Bu yıl yine 10 Kasım törenleri öncesi Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Afacan ile CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu arasında çelenk yüzünden gerginlik yaşandı.

Aldığımız bilgilere göre İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Afacan parti çelenginin alan dışına çıkarılması ve alanın tamamen boşalmadan konulmaması konusunda uyarıda bulunuyor. İlçe Başkanı Hasan Mutlu Kaymakam ve protokolün daire dışına çıkınca koyabileceklerini söylüyor ve gerginlik büyüyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İlçe Başkanı Hasan Mutlu, bu gerginliğin yersiz olduğunu, emniyet müdürünün anlam veremediğimiz bir gerginlik meydana getirdiğini söyledi.

“Protokolün daire dışına çıktığı zaman çelengimizi koyuyoruz. Vatandaşların hepsinin alanı boşaltması diye bir şey olamaz. Zaten alandakilerin çoğunluğu bizim ve çelenk koyan diğer partililer. Partileri alan dışına nasıl çıkaralım” diyen Hasan Mutlu; “Şimdiye kadar devlet çelenkleri sunulur bizde çelengimizi sunardık. Şimdi ne oldu da alanın tamamen boşaltılması isteniyor. Bu konuda Emniyet müdürünün işgüzarlığı olarak düşünüyorum. Bizleri bizim polislerimizle bizim çocuklarımızla karşı karşıya getiriyorlar. İstanbul valiliği Taksim de 10 Kasım çelenk koyma töreni yapıyor bu törende bütün siyasi partiler ve STK’lar tören esnasında anonsla çelenklerini koyabiliyor biz burada koyamıyoruz. Her törende aynı tartışmalara maruz kalmak bizleri üzüyor her ne olursa olsun bizler Atamızı anmaya ve çelengimizi koymaya devam edeceğiz. Dikkat edelim değerlerimiz üzerinden yapılan gerginlikler kimseye fayda getirmez. Bu yapılan ahlaki bir yaklaşım değildir” dedi.

Haber Kaynağı : http://bayrampasagundem.com/haber/hasan_mutlu_bitsin_artik_bu_celenk_gerginligi-17531.html

254248347 255345569965748 723533843641634315 n 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir